preskoči na sadržaj

Srednja škola Zlatar

Popis lektire

Popis obvezne lektire za prvi razred u školskoj godini 2019./2020.


1.Vladimir Nazor: Izbor iz poezije (npr. Pjesme) – gimnazija i upravni
2.Vjenceslav Novak: Posljednji Stipančići – gimnazija i upravni
3.August Šenoa: Prijan Lovro – svi smjerovi
4.Sofoklo: Antigona – gimnazija i upravni
5.Francesco Petrarca: Kanconijer – gimnazija i upravni
6.Marin Držić: Novela od Stanca - samo računalci i logističari
7.Ray Bradbury: Fahrenheit 451 – svi smjerovi
8.Ivana Brlić-Mažuranić: Priče iz davnine – svi smjerovi
9.Ivana Simić Bodrožić: Hotel Zagorje – gimnazija i upravni
10.Jerome David Salinger: Lovac u žitu – svi smjerovi
11.Henrik Ibsen: Nora – upravni i gimnazija
12.Jasen Boko: Na putu svile (Kako nam je lagao Marko Polo) – upravni i gimnazija
13.Dobriša Cesarić: Izbor iz poezije – računalci i logističari
14.Miro Gavran: Traži se novi suprug – računalci i logističari
15.Lada Vukić: Specijalna potreba – računalci i logističari

 

Popis lektire iz hrvatskoga jezika za školske godine 2017. /2018. i  2018./2019.

 

1. g i 1.u

OBAVEZNA LEKTIRA

  1. Homer, Ilijada (pjevanje 1., 6., 16., 18., 24. pjevanje)
  2. Homer, Odiseja (pjevanje 1., 19., 21. pjevanje)
  3. Ezop - I. A. Krilov - J. de la Fontaine, Basne (po izboru)
  4. H. C. Andersen, Carevo novo ruho i I. Brlić-Mažuranić, Kako je Potjeh tražio   istinu
  5. August Šenoa, Zlatarovo zlato
  6. J. D. Salinger, Lovac u žitu
  7. Vjenceslav Novak, U glib
  8. A. G. Matoš, Cvijet sa raskršća
  9. Pavao Pavličić, Dobri duh Zagreba (izbor)
  10. Eshil, Okovani Prometej
  11. Sofoklo, Kralj Edip 
  12. Sofoklo, Antigona
  13. Biblija; Knjiga Postanka, Knjiga Izlaska, Knjiga o Jobu, Judita, Pjesma nad pjesmama, Psalmi, Evanđelje po Ivanu (odlomci)
  14. Plaut, Škrtac
  15. Vergilije, Eneida (pjevanje 2. i 4.)

 

1.r, 1.lt.

 OBAVEZNA LEKTIRA

1.Homer, Ilijada (pjevanje 1. i 16. pjevanje)

2.Ezop - J. de la Fontaine, Basne (po izboru)

        3. Ivana Brlić-Mažuranić, Regoč

        4. George Orwel, Životinjska farma

   5. Biblija; Knjiga Postanka, Knjiga Izlaska, Psalmi, Evanđelje po Ivanu (odlomci)

        6. Eshil, Okovani Prometej

   7. Sofoklo, Antigona

   8. Plaut, Škrtac

 

9. Dante Aligheri, Božanska komedija (Pakao, 1. – 5.)

10.Francesco Petrarca, Kanconijer (I., III., V., XIII., LXI., CVI., CCCLX., CCCLXIV.) ili prema izboru u čitanci

11.Giovanni Boccaccio, Decameron (Uvod; 1. dan 1. novela; 2 dan, 3. novela)

 

2.g i 2.u

 OBAVEZNA LEKTIRA

  1. Dante Aligheri, Božanstvena komedija (Pakao, 1. – 5.)
  2. Francesco Petrarca, Kanconijer (I., III., V., XIII., LXI., CVI., CCCLX., CCCLXIV.) ili prema izboru u čitanci
  3. Giovanni Boccaccio, Decameron (Uvod; 1. dan 1. novela; 2 dan, 3. novela; 10. dan, 5. ili 6. novela)
  4. Miguel de Cervantes, Don Quijote (ulomci)
  5. William Shakespeare, Hamlet
  6. Marko Marulić, Judita (ulomci)
  7. Petar Zoranić, Planine (Otkuda bura ishodi i zač se  zove ili Zač se grad Nin zove i gdo ga najpri sazida – Perivoj od Slave i v njem vile)
  8.  Petar Hektorović, Ribanje i ribarsko prigovaranje (Parvi dan, stih 1.- 20., 497.-508.;Drugi dan, stih 596.- 685.; Treti dan, stih 1510.-1532.)
  9. Marin Držić, Dundo Maroje
  10. Marin Držić, Novela od Stanca
  11. Ivan Gundulić, Suze sina razmetnoga
  12. Ivan Gundulić, Dubravka
  13. Moliere, Škrtac
  14. Voltaire, Candide
  15. Carlo Goldoni, Gostioničarka Mirandolina
  16. Johann W. Goethe, Patnje mladog Werthera
  17. Mihail Jurjevič Ljermontov, Junak našeg doba
  18. Edgar Allan Poe, Crni mačak

 

2.r i 2.lt

 OBAVEZNA LEKTIRA

 

1. Miguel de Cervantes, Don Quijote (ulomci)

  1. William Shakespeare, Hamlet

3. Marko Marulić, Judita (ulomci)

4. Marin Držić, Dundo Maroje (predgovor i ulomak iz komedije)

  1. Ivan Gundulić, Dubravka
  2. Ivan Gundulić, Suze sina razmetnoga
  3. Johann W. Goethe, Patnje mladog Werthera
  4. Ivan Mažuranić, Smrt Smail-age Čengića

 

3.g i 3.u

OBAVEZNA LEKTIRA

1. Ivan Mažuranić, Smrt Smail-age Čengića

2. August Šenoa, Prijan Lovro

3. Honore de Balzac, Otac Goriot

4. Nikolaj Vasiljevič Gogolj, Kabanica

5. Fjodor Mihajlovič Dostojevski, Zločin i kazna

6. Ante Kovačić, U registraturi

7. Josip Kozarac, Tena

8. Vjenceslav Novak, Posljednji Stipančići

9. Henrik Ibsen, Lutkina kuća (Nora)

10. Janko Leskovar, Misao na vječnost

11. Antun Gustav Matoš, Camao, Izbor iz poezije

12. Vladimir Vidrić, Izbor iz poezije

13. Dinko Šimunović, Muljika

14. Milan Begović, Bez trećega

15. Milutin Nehajev, Bijeg

16. Ivan Kozarac, Đuka Begović

 

 

 

 

3.r i 3.lt

OBAVEZNA LEKTIRA

            1. August Šenoa, Zlatarovo zlato

            3. Honore de Balzac, Otac Goriot

            3. Fjodor Mihajlovič Dostojevski, Zločin i kazna

            4. Ante Kovačić, U registraturi

            5. Vjenceslav Novak, Posljednji Stipančići

            6. Henrik Ibsen, Lutkina kuća (Nora)

            7. Janko Leskovar, Misao na vječnost

            8. Antun Gustav Matoš, Izbor iz poezije

           9. Vladimir Vidrić, Izbor iz poezije

          10. Dinko Šimunović, Duga

          11. Ivan Kozarac, Đuka Begović

           

4. g i 4.u

OBAVEZNA LEKTIRA

  1. Marcel Proust, U traženju izgubljena vremena (Combray)
  2. Franz Kafka, Preobrazba
  3. Antun Branko Šimić, Izbor iz poezije
  4. Miroslav Krleža, Baraka Pet Be
  5. Miroslav Krleža, Khevenhiller
  6. Miroslav Krleža, Gospoda Glembajevi
  7. Miroslav Krleža, Povratak Filipa Latinovicza
  8. Ivo Andrić, Prokleta avlija
  9. Bertolt Brecht, Majka Hrabrost i njezina djeca
  10. Dobriša Cesarić, Izbor iz poezije
  11. Albert Camus, Stranac
  12. Josip Pupačić, Izbor iz poezije
  13. Ranko Marinković, Ruke (Ruke, Anđeo, Zagrljaj, Prah)
  14. Ranko Marinković, Kiklop
  15. Slavko Mihalić, Izbor iz poezije
  16. Antun Šoljan, Kratki izlet
  17. Ivo Brešan, Predstava Hamleta u selu Mrduša Donja
  18. Pavao Pavličić, Koraljna vrata

 

  

 

4.r i 4.lt

OBAVEZNA LEKTIRA 

1. Marcel Proust, U traženju izgubljena vremena (Combray)

2. Antun Branko Šimić, Izbor iz poezije

3. Miroslav Krleža, Khevenhiller

4. Miroslav Krleža, Gospoda Glembajevi

5. Miroslav Krleža, Povratak Filipa Latinovicza

6. Ivo Andrić, Prokleta avlija

7. Bertolt Brecht, Majka Hrabrost i njezina djeca

8. Dobriša Cesarić, Izbor iz poezije

9. Josip Pupačić, Izbor iz poezije

10. Ranko Marinković, Kiklop

11. Slavko Mihalić, Izbor iz poezije

12. Ivo Brešan, Predstava Hamleta u selu Mrduša Donja

 

Napomena: 

Učenici svih razreda obvezni su pročitati po jednu lektiru po slobodnom izboru (u dogovoru sa svojim profesorima Hrvatskoga jezika).

U tijeku školske godine moguće su promjene popisa lektire dođe li do promjena u naslovima u ispitnom katalogu za državnu maturu.

                                                  Vijeće nastavnika Hrvatskoga jezika  SŠ Zlatar

   Zlatar, rujan 2017.

 

 

 


 

 

 


Tražilica


Napredno pretraživanje
Traži
Kalendar
« Listopad 2019 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
Prikazani događaji

Oglasna ploča
Korisni linkovi

CMS za škole logo
Srednja škola Zlatar / Braće Radić 10, HR-49250 Zlatar / www.ss-zlatar.skole.hr / ss-zlatar@kr.htnet.hr
preskoči na navigaciju