Radionica programiranja lego-robota – Lego Mindstorms

Autor: Vesna Pisačić, 21. 12. 2016.

U petak, 16.12.2016. u Srednjoj školi Zlatar održane su tri radionice programiranja lego-robota – Lego Mindstorms.

Na radionicama je sudjelovalo 19 učenika Osnovne škole Ante Kovačića iz Zlatara i 36 učenika Srednje škole Zlatar.

Iako su se neki prvi put susreli s programiranjem i robotikom, na radionici su naučili pokretati robote u svim smjerovima, zaobilaziti prepreke, a na kraju radionice roboti su svirali pjesmu Zvončići. Organizirana je i utrka robota tijekom koje su učenici isprobavali čiji će robot prvi stići do cilja.

Radionice je održao profesor s FER-a Tomislav Jagušt, dipl. ing., u  sklopu programa "ŠUZA - iz škole u znanost i akademsku zajednicu"

Program popularizacije znanosti "ŠUZA" službeni je program  popularizacije znanosti Fakulteta elektrotehnike i računarstva Sveučilišta u Zagrebu (FER). Program je namijenjen učenicima osnovnih i srednjih škola te njihovim nastavnicima. Kroz posjete školama, edukacijske radionice za nastavnike i događaje na Fakultetu pobuđuje u njima strast za znanost, tehnologiju, inženjerstvo i prirodoslovlje (područje STEM; engl. Science, Technology, Engineering and Mathematics).

Radionicu su organizirali profesori Srednje škole Zlatar Damjan Zagorec i Vesna Pisačić uz pomoć profesorice Nine Posarić iz Osnovne škole Ante Kovačića iz Zlatara.

Učenici su bili oduševljeni radionicama te bi voljeli nastaviti proširivati svoje znanje kroz igru i učenje programiranja Lego-robota.

Slike možete pogledati u fotogaleriji Radionica programiranja lego-robota.

« Srpanj 2017 »