Predbožićna akcija „Svim ne zemlji mir, veselje…“

Autor: Alen Čajko, 5. 12. 2011.

Naša škola već nekoliko godina organizira predbožićnu akciju „Svim ne zemlji mir, veselje…“. U okviru te akcije prikupljamo poklone kojima razveseljavamo djecu i mlade bez adekvatne roditeljske skrbi. Do sada smo posjetili više ustanova, a na našoj web stranici možete se podsjetiti gdje smo sve bili.

Ove godine prikupljat ćemo poklone za djecu u Domu Svetog Josipa u Hrvatskom Leskovcu. Tamo žive vaši vršnjaci o kojima brinu časne sestre i svaki znak pažnje, a osobito posjet njihovom domu, njima će predstavljati veliku radost.

Tijekom današnjeg dana okitit će se bor u višenamjenskom prostoru. Pozivamo vas da do petka 16. prosinca 2011. ispod bora ostavite neki poklonćić koji vama ne mora biti veliki trošak, a razveselit će nekog od stanovnika doma.

Poklon može bit nešto od stvari koje vi više ne koristite, a dobro su očuvane (odjeća, igračke, školski pribor, stari mobiteli i sl.). Osim toga, dobrodošlo je i sve ostalo što i vi svakodnevno koristite (kozmetika, društvene igre, slatkiši, prehrambeni proizvodi poput čokolina, pahuljica, kraš expresa i sl.).

U razgovoru s voditeljicom doma, časnom sestrom Katarinom, saznali  smo da jedan od štićenika ove godine završava srednju školu (program komercijalista) i da su oni pokrenuli akciju prikupljanja novčanih sredstava kako bi mogao položiti vozački ispit i na taj način se osamostaliti i povećati si mogućnost zaposlenja. Svi koji žele dodatno pomoći mogu uz poklone donirati i nekoliko kuna. Novce predajte blagajniku, a blagajnik u računovodstvo škole.

Poklone i prikupljene novce izaslanstvo škole predat će 19.12.2011. prilikom posjete spomenutom domu. Molimo sve razrednike i razrede da se uključe u akciju i da, osim navedenog, izaberu po jednog predstavnika koji će biti u izaslanstvu.