PROJEKT: ENGLESKI I NJEMAČKI U STROJARSTVU I PROMETU

Autor: Silvija Nestorović, 23. 6. 2015.

Dana 18. lipnja u Varaždinu je održan 2. sastanak za rezultate analize i početak rada na metodologiji u sklopu projekta "Engleski i njemački u strojarstvu i prometu - EDSIPI@".

Sastanku su prisustvovali nastavnici Stjepan Pisačić, Nataša Krajačić, Jasna Buljan i Jasna Polanović.
        Naša škola zajedno sa Školom za cestovni promet Zagreb, Srednjom strukovnom školom Velika Gorica i Strojarskom tehničkom školom Fausta Vrančića iz Zagreba partner je Stojarskoj i prometnoj školi Varaždin koja je nositelj projekta kojeg je vijednost 1.957.413,03 kn.
       Projekt je odobren na natječaju "Modernizacija školskih kurikuluma strukovnih škola u skladu s Hrvatskim kvalifikacijskim okvirom i potrebama tržišta rada - faza II", a 88 % financira  Europska Unija kroz Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta kao posredničkim tijelom razine 1 i Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih kao posredničkim tijelom 2 dok preostali dio financiraju škole same.

Projekt radi na podizanju razine specifičnih znanja i kompetencija učenika za strani jezik u struci. Interdisciplinarni tim (analitičari, metodičari, informatičari, inženjeri strojarstva, inženjeri prometa, predstavnici realnih tvrtki – KOS TRANSPORTI, AP VARAŽDIN, ITAS IVANEC, CENTROMETAL MACINEC i KOSTWEIN VARAŽDIN, nastavnici strukovnih predmeta u srednjim strukovnim školama i nastavnici stranih jezika) izradit će adekvatne nastavne materijale u skladu s Hrvatskim klasifikacijskim okvirom, planom i programom strukovnih predmeta te s potrebama tržišta rada.