Obavijest maturantima za Državnu maturu

Autor: Goran Šalika, 3. 6. 2015.

Ljetni rok Državne mature u Republici Hrvatskoj počinje 5. lipnja ispitom iz Kemije, čime počinje šesta Državna matura.

Obavještavamo vas o pravilima kojih se trebate pridržavati na maturi.

U školu trebate doći najkasnije 30 minuta prije početka ispita. Na oglasnoj ploči škole bit će raspored maturanata po ispitnim prostorijama. Nakon što pročitate svoje ime na popisu,  uputite se prema vašoj ispitnoj prostoriji. Dvadest minuta prije početka ispita počinje prozivanje. Sa sobom morate imati identifikacijsku ispravu koju ćete pokazati dežurnom profesoru kad vas prozove. Nakon ulaska u prostoriju odlažete ugašeni mobitel na mjesto za odlaganje. Napominjemo da prije ulaska u prostoriju pospremite u torbu sat, slušalice i slično.

Sa sobom smijete imati bočicu vode s koje ste odlijepili naljepnicu proizvođača.

Nakon što ste odložili mobitel, sjedate za klupu na kojoj piše vaše ime i u miru čekate upute profesora.

Želimo napomenuti da je proteklih pet matura u našoj školi prošlo bez problema. Za to su zaslužni svi profesori, osoblje u školi, a također i savjesni maturanti koji su se pridržavali svih uputa koje smo im dali. Nadamo se da će tako biti i ove godine.

Uspješno polaganje ispita Državne mature žele vam svi zaposlenici Srednje škole Zlatar.