BOŽIĆ DOLAZI

Autor: Ana Hudi, 1. 12. 2014.

Došašće ima četiri nedjelje, a posljednja nedjelja je uvijek ona koja predhodi Božiću.To je vrijeme kada svako srce dršće nekim djetinjim veseljem u očekivanju skorih božićnih radosti.

Pročitaj pod više.

To je vrijeme kada svako srce dršće nekim djetinjim veseljem u očekivanju skorih božićnih radosti. To je vrijeme kada se na naše duše spušta mir, kada ljudi sve jasnije osjećaju blizinu Božanstva koje je dolazi na ovaj svijet da bi sebi privuklo svako srce. Mi kršćani tada se sjećamo da je on već tu i da smo mi sretni baštinici drevnih obećanja. I mir i sreća sjeda tada na naše duše. Kroz cijelo Došašće provlači se tiha radost nadanja.

No Došašće je i pokorničko vrijeme jer nam se pred oči stavlja i onaj drugi dolazak koji moramo dočekati budni i spremni jer Krist dolazi kao sudac koji svakome sudi po njegovim djelima. Stoga je vrijeme iščekivanja ujedno i vrijeme koje nam je darovano da okajemo svoje grijehe i da činimo djela pokore, kako ne bi strepili od toga drugog dolaska, već ga iščekivali u miru i radosti.

Došašće je osobito vrijeme koje nam je Crkva odredila da bi svoju pažnju mogli usmjeriti na darove koje nam donosi Božansko dijete, da bi pobudili žarku želju i čežnju za njima, te da bi sve svoje snage slili u molitve i nastojanja da te darove u punini i primimo.

Radujmo se i mi! Da bi naša škola odisala prepoznatljivim božićnim duhom, pozivaju se učenici da u dogovoru sa svojim razrednicima ukrase razrede, postave prigodne tekstove ili ukrase na oglasne ploče. Obavještavaju se učenici koji imaju CD-e s božićnim pjesmama, a s izvedbama koje bi željeli čuti, da ih mogu dati dežurnim učenicima koji će ih uz pomoć domara puštati za vrijeme velikog odmora.