NAGRADNO LJETOVANJE NA MALOM LOŠINJU

Autor: Vesna Pisačić, 24. 6. 2014.

Najuspješnije ekipe Zagrebačke nadbiskupije na dar dobivaju ljetovanje u Domu sv. Martina na Malom Lošinju, pa tako već treću godinu za redom među njima i vjeronaučna ekipa naše srednje škole.
Ljetovanje je dar Zagrebačke nadbiskupije u organizaciji Ureda za vjeronauk u školi i povjerenika za mlade Ivice Budinščaka, ravnatelja Doma sv. Martina. Tu vrijednu nagradu osvojili su učenici osnovnih i srednjih škola na vjeronaučnoj olimpijadi, pokazavši zavidno znanje o ovogodišnjoj temi natjecanja „Katolička Crkva i znanost – doprinos i odnosi”.
Vjeroučenici i njihovi mentori na Lošinju su proveli prekrasan tjedan u trajanju od 16. lipnja do 23. lipnja 2014. Nagradno putovanje također uz našu školu osvojili su učenici iz Srednje škole Sesvete, OŠ Stjepana Radića, Brestovec Orehovečki, OŠ Antuna Augustinčića, Zaprešić, OŠ Dragutina Tadijanovića iz Zagreba i OŠ Petrinja iz Sisačke biskupije.
Ljetovanje je bilo obilježeno raznim društvenim igrama i sportskim aktivnostima, glazbenim točkama, šetnjama, toplom moru, kupanju i sunčanju. Osim brojnih aktivnosti sklopljena su i neka nova prijateljstva koja će zacijelo dugo potrajati. Pretposljednja noć bila je obilježena glazbenim i scenskim prikazima koje su upriličili vjeroučenici i njihovi mentori. Nedjelju je obilježio izlet brodom na Susak, te misa na otvorenom u amfiteatru Doma sv. Martina koja je vjeroučenicima ostala posebno upečatljiva.