DRŽAVNA MATURA 2018./2019.

Autor: Lidija Pelko, 4. 6. 2019.

Dragi maturanti!

Dana 5. lipnja 2019. g. ispitom iz Kemije započinje državna matura u našoj školi. Ovom prilikom želimo vam dati neke upute.

1. Na ispite državne mature u školu treba doći najkasnije pola sata prije ispita. Na oglasnoj ploči škole nalazit će se popis učenika koji taj dan polažu ispit te naziv učionica u kojima će se ispiti odvijati. Nakon što ste provjerili u kojoj ste prostoriji na popisu, odlazite do te prostorije. Na vratima prostorije nalazit će se popis učenika i raspored sjedenja. Dvadesetak minuta prije početka ispita počinje prozivanje učenika. Sa sobom treba imati identifikacijski dokument koji ćete pokazati dežurnom profesoru.

2. U ispitnoj prostoriji mobilni uređaj treba isključiti i odložiti na za to predviđeno mjesto. Ručni sat, torbu, slušalice, elektronske uređaje i ostalo također treba odložiti. Napominjemo da učenik ne smije imati mobitel kod sebe, a eventualno otkrivanje nepredanog mobitela ili drugih uređaja i stvari prouzročit će prekid ispita za dotičnog učenika.

3. U uputama za svaki ispit piše koji je pribor dozvoljen za korištenje. Strogo se držite tih uputa. Provjerite još jednom je li vaš kalkulator dozvoljen. Svi se kalkulatori popisuju i prilikom otvaranja ispita u Nacionalnom centru provjerava se jeste li imali dozvoljen kalkulator. Ukoliko niste, ispit se poništava.

4. Sa sobom možete imati prozirnu plastičnu bočicu vode s koje je skinuta etiketa.

U našoj je školi tijekom godina provođenja državne mature uvijek sve bilo u redu. Sigurni smo da će tako biti i ove godine.

Svi radnici Srednje škole Zlatar žele vam puno uspjeha na ispitima državne mature.

Školsko ispitno povjerenstvo

« Studeni 2019 »