Za državnu smotru Lidrano predložen novinarski rad Matije Varge Od Zagorja do Zagore

Autor: Valentina Buden, 27. 2. 2019.

Na  županijskoj smotri Lidrano, održanoj u Krapini 19. veljače  sudjelovali su svojim literarnim radovima učenici Ivona Piščak, Iva Mikulec i Andro Klancir; u novinarskom izrazu školu su predstavljali Matija Varga i Vilim Kobeščak; pojedinačnim scenskim nastupom predstavile su se Barbara Milički i Ivona Piščak, a skupnim Medijska družina škole u sastavu: Dilara Kušić, Dora Martinuš, Zvonimir Matejaš, Iva Mikulec, Lana Orsag, Laura Ožegović, Ana Pelko, Ivona Piščak,  Lara Pugar i Laura Šuštić.

Ivona Piščak (2.g2) autorica je literarnoga rada Ime joj je Lejla, Iva Mikulec (2. g1) predstavila se pjesmom Tata će biti dobro, a Andro Klancir (3.g1) pričom Sve što nas čini živima. Njihove su mentorice profesorice Ljerka Gajski Markulin, Martina Sviben i Kristina Belko-Krsnik. Pjesma Tata će biti dobro i priča Sve što nas čini živima izdvojene su među najbolje  literarne radove smotre. Pohvaljeni su scenski nastupi Barbare Milički (4.g1) koja je interpretirala pjesmu Bisreke Marečić Čipka živlenja (mentorica prof. Gajski Markulin) i Ivone Piščak za monolog Lektira autorice Marije Tomorad, kao i nastup Medijske družine s igrokazom Sveta Katarina – zaštitnica nogometašica (mentorstvo prof. Tomorad).

U novinarskoj konkurenciji Vilim Kobeščak (2.g1) predstavio se  pod mentorstvom prof. Martine Sviben radom Prikaz monodrame Stara škola kreka – iz tame u svjetlo.

U istoj je konkurenciji prvo mjesto osvojio Matija Varga (1.lt) reportažom Od Zagorja do Zagore te je predložen za državnu smotru Lidrano.

Čestitamo svim učenicima i mentorima, a posebno Matiji i njegovoj mentorici profesorici Kristini Belko-Krsnik.