Županijsko natjecanje iz matematike

Autor: Jasenka Auguštan-Pentek, 18. 2. 2013.

Županijsko natjecanje iz matematike održano je u petak 14. veljače 2013. u Srednjoj školi Zlatar. Sudjelovalo je dvadeset i šest učenika s područja Krapinsko-zagorske županije. Natjecali su se učenici u dvije kategorije. Kategorija A namijenjena je učenicima matematičkih gimnazija, a kategorija B za ostale gimnazije te četverogodišnje strukovne škole.

Sedmero učenika iz Srednje škole Zlatar ostvarilo je pravo sudjelovanja na županijskom natjecanju. I to u prvom razredu David Mrkoci, 1.g2 i Ivan Kuljak, 1.g2, drugom razredu Martin Bajzek, 2.g, trećem razredu Magdalena Boljfetić, 3.g i Petar Kuljak, 3.g, a u četvrtom razredu Ivona Bručić 4.g i Ana Findak 4.g.

Rezultati kategorije B:

U prvom razredu prvi je David Mrkoci, drugi Ivan Kuljak – oba iz SŠ Zlatar, a treće mjesto pripalo je Luki Mrkoviću iz Gimnazije A.G. Matoš Zabok.

U drugom razredu najbolji je bio Martin Bajzek iz SŠ Zlatar, dok je druga bila Maja Šimunić iz SŠ Krapine.

U trećem razredu prva je Magdalena Boljfetić, a drugi Petar Kuljak – oba iz SŠ Zlatar, a treći Dražen Fišter iz SŠ Pregrade.

U četvrtom razredu pobijedila je Ana Mlinarić, drugi je bio Jurica Zajec, a treći Luka Galović – svi iz SŠ Krapina. Učenice SŠ Zlatar Ivona Bručić i Ana Findak osvojile su 4. i 5. mjesto.

Rezultati kategorije A (matematičke gimnazije):

U prvom razredu najbolji je bio Luka Mihovil Glas, drugi je bio Hrvoje Klasić – oba iz SŠ Krapine, a treća Lucija Kuhar iz Gimnazije A.G. Matoš Zabok.

U drugom razredu prva je Ana Magdalena Glas iz SŠ Krapine, drugi Matija Čavlović iz Gimnazije A.G. Matoš Zabok, a treći Bruno Pavić iz SŠ Krapine.

U četvrtom razredu pobijedio je David Spiegl iz SŠ Krapine, drugi je Marko Bukal, a treća Tea Jurinčić – oba iz Gimnazije A.G. Matoš iz Zaboka.

Čestitamo svim natjecateljima i želimo im puno uspjeha na državnom natjecanju!

Posebne čestitke upućujemo našim učenicima koji su se i ove godine ponovno istaknuli svojim rezultatima!

Slike sa natjecanja možete pogledati u fotogaleriji.

Priloženi dokumenti:
9.MATEMATIKA_-_zupanijski_rezultati_KZZ.xls (796.50 KB)