IZVANUČIONIČKA NASTAVA - KLAGENFURT

Autor: Valentina Buden, 27. 11. 2018.

Dana 23. studenog 2018. učenici Srednje škole Zlatar posjetili su Klagenfurt u sklopu izvanučioničke nastave „Lov na blago“. Klagenfurt je posjetilo sveukupno 50 učenika u pratnji 4 nastavnice njemačkog i engleskog jezika: Nataše Krajačić, Ane Rihtarić, Jasne Polanović i Tanje Milčić.

Po dolasku u Klagenfurt učenici su uz pratnju vodiča ukratko razgledali grad, nakon čega su u sklopu aktivnosti „Lov na blago“, koja je obuhvaćala različite zadatke komunikacijskog i istraživačkog karaktera, imali priliku samostalno istražiti i upoznati grad i njegove znamenitosti. Izvanučionička nastava „Lov na blago“ održana je s ciljem promicanja višejezičnosti i jačanja samopouzdanja učenika, na način da im se omogući korištenje stranih jezika sa svrhom postizanja stvarnih komunikacijskih ciljeva. Naime, učenici su u sklopu izvršavanja zadataka morali intervjuirati prolaznike, istražiti određene lokacije u gradu te snimiti fotografije i videoisječke. Također su imali priliku uživati na božićnom sajmu pod nazivom „Christkindlmarkt“, isprobati austrijske adventske specijalitete, vidjeti izradu tradicionalnog božićnog nakita te kupiti suvenire.

Nakon cjelodnevnog uživanja u jednom od najljepših i najpitoresknijih gradova Austrije u kasnim večernjim satima učenici su se sretno vratili svojim kućama.

Ana Rihtarić,

mag. educ. philol. germ. et mag. educ. philol. croat.

« Prosinac 2018 »