Coffe Chat u Dvorcu Bračak

Autor: Lidija Pelko, 7. 11. 2018.

Naši tehničari za računalstvo Stjepan Bingula, Mihael Horvatek, Karlo Marković, Manuel Plašć i Dario Sente i mentor Vladimir Klapač sudjelovali su na panelu i diskusiji na temu „ Izazovi i prilike u zapošljavanju i samozapošljavanju – što nam treba na tržištu“ u Dvorcu Bračak 6.11.2018.g.

Naglasak događanja bio je  na: mjerama Hrvatskog zavoda za zapošljavanje za prekvalifikacije i usavršavanja, generalnim vještinama u obrazovanju važnim za svijet rada i poduzetništva, specifičnim vještinama koje je potrebno usvojiti prije pokretanja poslovanja - jesu li korisne edukacije/prekvalifikacije, edukaciji edukatora za rad s darovitim učenicima – koliko je važan sustavan pristup u edukaciji edukatora te uloga u prijenosu znanja i vještina edukatora na učenike – iskustva iz projekta LUMEN.

U panel raspravi o iskustvima iz projekta Lumen i rada s darovitim učenicima  sudjelovao je Vladimir Klapač, koordinator projekta za našu školu.  Karlo Marković, je iz perspektive darovitog učenika naše škole vješto, sažeto i smisleno obrazložio svoje viđenje obrazovanja i budućnosti zapošljavanja. Za svoja izlaganja obojica su dobila posebne pohvale organizatora Krapinsko zagorske županije i nositelja projekta Lumen, Partnerskog vijeća za tržite rada i ostalih nazočnih sudionika Coffe Cheta  i to  Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, tvrtke „Alati Stuhne“, Restorana Sermage kao predstavnika poslodavaca, te učilišta Piramide znanja Zabok.

Kako je to izgledalo možete se uvjeriti na sljedećem VIDEO zapisu, a i brojni regionalni mediji su popratili taj cijeli događaj. Evo što donose neki od njih:

1. HZZ Područni ured Krapina

2. Krapinsko Zagorska županija