Sufinanciranje prijevoznih karata maturanata, učenika upućenih na dopunski rad i praktičnu nastavu

Autor: Marina Varga, 18. 6. 2018.

Pogledajte čitavu vijest pod više.

Sukladno zaprimljenoj uputi Ministarstva znanosti i obrazovanja o načinu sufinanciranja troškova prijevoza učenika u mjesecu lipnju i srpnju 2018. HŽ Putnički prijevoz d.o.o.  će maturantima za dane pohađanja obveznih ispita državne mature (gimnazijski programi) i učenicima koji sukladno članku 75., stavak 1. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi imaju obvezu pohađanja dopunskog rada te učenicima u programima čiji se veći dio izvodi u obliku praktične nastave i vježbi te drugim strukovnim programima sa stručnom praksom ispostavljati sufinancirane prijevozne karte isključivo na temelju Potvrde škola s naznačenim datumima /danima putovanja.
Također, važno je da učenici koji će imati obavezu pohađanja produžne nastave prilikom kupovine sufinanciranih prijevoznih karata to naglase i da im škola ispostavi za lipanj/srpanj odgovarajuću potvrdu, a kako bi HŽ Putnički prijevoz ispunio obvezu ispostavljanja prijevozne karte najpovoljnijeg iznosa.

Vezano uz prijevoz učenika u mjesecu lipnju te srpnju 2018. godine, daje se slijedeća uputa:

Člankom V. Odluke Vlade propisano je kako u mjesecu kada se nastava, sukladno Odluci Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta o početku i završetku nastavne godine, broju radnih dana i trajanju odmora učenika osnovnih i srednjih škola za školsku godinu 2017./2018. (KLASA: 602-03/17-08/00148, URBROJ: 533-27-17-0001, od 28. kolovoza 2017. godine), održava dio mjeseca, sufinancirat će se, odnosno financirati mjesečna, odnosno pojedinačne karte za dane pohađanja nastave u mjesecu uzimajući u obzir najpovoljniji iznos.

Iznimno, učenicima u programima čiji se veći dio izvodi u obliku praktične nastave i vježbi te drugim strukovnim programima sa stručnom praksom, sufinancirat će se, odnosno financirati mjesečna karta, odnosno pojedinačne karte za dane pohađanja praktične nastave i vježbi te stručne prakse u mjesecu uzimajući u obzir najpovoljniji iznos. Navedeno se primjenjuje i u mjesecu srpnju 2018. godine.

Prijevoz maturanata za dane pohađanja obveznih ispita državne mature (gimnazijski programi) te učenika, koji sukladno članku 75., stavak 1. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi, imaju obvezu pohađanja dopunskog rada, sufinancirat/financirat će se najpovoljniji iznos, odnosno pojedinačne karte, polumjesečna ili mjesečna karta za dane pohađanja obveznih ispita državne mature ili dopunskog rada.

POTVRDE ZA OSTVARIVANJE PRAVA NA PRIJEVOZ (POTVRDA 75% I POTVRDA 100%) OVJERAVAJU SE U TAJNIŠTVU ŠKOLE!

« Studeni 2018 »