SREDNJA ŠKOLA ZLATAR PO 4. PUTA U EU PROJEKTU

Autor: Lidija Pelko, 2. 2. 2018.

Srednja škola Zlatar, kao partner sudjeluje u EU projektu „Višejezičnost u digitalnom i multikulturalnom okruženju“ zajedno s partnerima Srednjom školom Ivanec i Srednjom školom Krapina . Nositelj projekta je Upravna škola Zagreb.      Vrijednost dobivenih sredstava iznosi   807.967,46 kn.  Projekt će se provoditi 24 mjeseca računajući od 31.10.2017.godine.

CILJ PROJEKTA: rješavanje problema nedostatne razine višejezične, digitalne i multikulturalne/interkulturalne pismenosti učenika 4 partnerske škole.

U projektu će se

1. Izraditi  4 kurikuluma fakultativnih predmeta: Njemački jezik razine B1/B2; Engleski jezik razine B1/B2; Talijanski jezik razine A1 ( 3. jezik) i Talijanski jezik razine A2 (3. jezik).
  2. Izradit će se i provesti kurikulum izvannastavne aktivnost iz njemačkog jezika (Scenska grupa).
  3. Kroz jezike će se u tim kurikulumima integrirano poučavati multikulturalni/interkulturalni sadržaji i digitalna pismenost.
  4. Nastavnici će se stručno usavršiti u metodologiji definiranja ishoda učenja, u digitalnim kompetencijama te u poučavanju za multikulturalnost/ interkulturalnost.
  5. Bit će nabavljena i oprema za izvođenje aktivnosti.

Početne aktivnosti obuhvaćaju stručno usavršavanje nastavnika na radionicama koje će 5. i 6. 02. 2018. održati Ivica Buzov na temu digitalne kompetencija nastavnika i sustav za upravljanje učenjem –e-učenje.

U srijedu, 7. 02.2018. stručno će predavanje nastavnicima  na temu ishodi učenja i poučavanja održati dr.sc. Boris Jokić.  Uz navedene radionice planirano je i stručno usavršavanje kroz studijsko putovanje u Amsterdam.

Stručni tim projekta čine: ravnateljica Zdenka Rogina, dipl. iur., pedagoginja Valentina Buden, prof.  i nastavnici  Nataša Krajačić, prof., Ivanka Ferišak, dipl.iur., Ana Stinčić, prof., Ana Rihtarić, prof., i Jasna Buljan,prof.

Srednja škola uz ovaj projekt sudjeluje i u EU projektu „LUMEN“ –POTICANJE RADA S DAROVITIM UČENICIMA. Vladimir Klapač, struč.spec.ing.el. u navedenom projektu  je koordinator skupine „Matematičko- informatičko- tehničko područja  za srednje škole“, a ostali članovi stručnog tima iz Srednje škola Zlatar su Vesna Svrtan, prof. i Bojan Rogina, mag.ing. te Tomislav Čekolj iz Srednje škole Bedekovčina.

Srednja škola Zlatar također se prijavila u projekt Erasmus + Aktivnost 1- Mobilnost u svrhu učenja za pojedince kao partnerska organizacija i očekuje  rezultate provedenog natječaja.

Škola je stekla vrijedna iskustva u do sada provedenim EU projektima:

- „EDSIPI@ Engleski i njemački jezik u strojarstvu i prometu interaktivni“ i

- „ ČISTA PETICA“  izradom 3 nova interdisciplinarna kurikuluma u  Matematici, Geografiji, Fizici, Biologiji i kemiji.