NAŠE UČENICE PROGLAŠENE NAJLJEPŠIM MATURANTICAMA HRVATSKE

Autor: Lidija Pelko, 5. 5. 2017.

U nedjelju, 23. travnja 2017. godine, održao se treći Izbor za kraljicu mature 2017. godine u Westgate Shopping Cityju. Naslov najljepše odnijela je naša učenica Elena Kleflin (4.u), dok je Melani Bodalec (4.u) proglašena prvom pratiljom. Drugom pratiljom proglašena je Melissa Ćosić, a kao Media Choice Patricija Vukić. Na natjecanje su se mogle prijaviti djevojke iz čitave Hrvatske, a konačnih se sedam finalistica predstavilo žiriju i publici u koktel haljinama i večernjim svečanim haljinama. Jedna od članica žirija je i prošlogodišnja pobjednica Antonia Knežević kojoj je ovaj izbor uvelike pomogao na putu u svijet mode. Osim popratnih nagrada i nakita, djevojke su dobile i večernje haljine Wedding Cityja.

Intervju s našim učenicima možete pročitati u nastavku vijesti pod više.

1. Kakvi su vaši dojmovi sada nakon što ste postale najljepše maturantice generacije 2016./2017. godine? Što je za vas značilo to čitavo iskustvo?

Elena: Prvih nekoliko dana bila sam u šoku. Nisam ni najmanje očekivala pobjedu, ali mi je ipak drago da sam se prijavila. To je za mene bilo jedno predivno iskustvo koje ću sigurno još dugo pamtiti.

Melani: Iskreno, nisam očekivala da ću nešto dobiti, a tek osvojiti tako visoko mjesto i zbog toga sam iznenađena i počašćena. Iskustvo je bilo fenomenalno jer su sve natjecateljice bile srdačne i spremne pomoći jedna drugoj. Stekla sam nove prijatelje i radujem se ponovnom susretu s njima. Dan je protekao odlično uz puno druženja, zabave i učenja novih stvari.

2. Što vas je potaklo na to da se prijavite na Izbor koji organizira Prom EXPO i kako ste saznale za natjecanje? Imate li možda kakvih prijašnjih sličnih iskustava?

Elena: Najviše me zanimalo kako izgleda život manekena i čitavi protokol prije samog izlaska na pistu. Prošle su se godine maturantice naše škole također natjecale pa sam za natjecanje saznala od njih. Ovo mi je prvo iskustvo u takvoj vrsti natjecanja.

Melani: Za Prom EXPO čula sam ranije, isto tako od bivših maturantica iz naše škole koje su se prijavljivale proteklih godina, a za samu prijavu saznala sam putem Facebooka. Nemam nikakvih prijašnjih iskustava, stoga mi je ovo prvi put da sam se prijavila na takvo natjecanje.

3. Mislite li se baviti manekenstvom ili modom u budućnosti i smatrate li da će vam ovo iskustvo pomoći u tome?

Elena: Moda i manekenstvo su me oduvijek zanimali, ali ne toliko koliko i druge stvari kojima se trenutno bavim. Smatram da za takav posao trenutno nemam mjesta u rasporedu zbog raznih obveza prema školi i bendu. Mislim da je ovaj sajam maturanata sjajna ulaznica za ulazak u svijet modelinga.

Melani: Zanimljivo pitanje… Pretpostavljam da bih, kad bi mi netko ponudio posao u modelingu ili manekenstvu, dobro razmislila jer mi je prioritet upisati fakultet i završiti ga. Iako, smatram da bi mi ovo iskustvo pomoglo u modnom svijetu.

4. Čime se bavite u svoje slobodno vrijeme kada ne pobjeđujete na izborima ljepote?

Elena: Iako je slobodnog vremena sve manje, uvijek pokušavam naći bar malo vremena za druženje s obitelji i prijateljima.

Melani: Nemam neki značajan hobi. Ponekad se bavim mažoret plesom, volim šetati i družiti se sa svojim prijateljima.

5. Što biste poručile sljedećim generacijama maturantica u Hrvatskoj?

Elena: Poručila bih im da se svakako prijave, ako ih bar malo zanima moda. Cijeli je događaj odlično zamišljen. Finalisticama je osiguran smještaj, hrana, piće i nekoliko osoba koje ih vode kroz cijeli program. Također ih uče hodati po pisti, prave im frizuru i šminku, a na izbor dobiju mnoštvo prekrasnih haljina. Na kraju krajeva, nemaju što izgubiti. Svatko dobije mali poklon i iskustvo koje se ne zaboravlja.

Melani: Sljedećim bih generacijama poručila da se prijave na ovaj Izbor jer vrijedi pokušati. Uz brojne nagrade tu je i nezaboravno iskustvo, a i mogućnost ostvarenja nove karijere kao što je npr. modeling i manekenstvo. No, isto tako, poručujem neka im škola bude prioritet, a sve će ostalo doći nakon toga.

Tekst: Nikolina Špoljarec, 4. u

« Studeni 2017 »