Dan karijera 2012.

Autor: Vesna Pisačić, 3. 12. 2012.

U petak, 30. studenoga 2012., u Srednjoj školi Zlatar održan je 1. Dan karijera, program profesionalnog informiranja učenika završnih razreda. Dan karijera osmislio je Savjet mladih Grada Zlatara kako bi se učenici na zanimljiv i neposredan način informirali o različitim aspektima studiranja. U uvodnom je dijelu predsjednik Savjeta mladih, gospodin Nikola Kadoić, prezentirao što je sve potrebno znati o studiranju. Predstavnica Hrvatskog zavoda za zapošljavanje iz Krapine, gospođa Melita Horvat-Peh, prisutne je upoznala sa stanjem na tržištu rada i uslugama koje nudi Zavod za zapošljavanje kao pomoć pri odabiru zanimanja. U učenicima najzanimljivijem dijelu, okruglom stolu, sudjelovali su bivši učenici naše škole koji su trenutno na različitim fakultetima ili su već završeni stručnjaci te su rado mlađoj generaciji prenijeli svoja iskustva.

Dan karijera podržao je i Grad Zlatar (iz gradske blagajne nije utrošeno ništa, Savjet mladih je sam financirao tiskanje materijala) te tvrtke Preis Super d.o.o. i Trgocentar Zabok (poslovnica Zlatar) koje su donirale sokove za pauzu.

Ovim putem zahvaljujemo Savjetu mladih i Gradu Zlataru na inicijativi koja se pokazala izuzetno vrijednom i korisnom pomoći našim učenicima pri donošenju važnih odluka kao što je odabir zanimanja.

Slike sa 1. dana karijera možete pogledati u fotogaleriji.

Linkovi na vijesti o Danu karijera

Članak iz Zagorskog lista

Članak iz Večernjeg lista

Članak s Radio Zlatar