TETRA PAK AMBALAŽA - ODVAJANJE I KREATIVNOST...

Autor: Silvija Nestorović, 13. 2. 2017.

Dragi učenici,

Naša se škola uključila u edukativni projekt „Eko paket“. Cilj projekta je educiranje o važnosti odvojenog zbrinjavanja Tetra Pak ambalaže i odgovornog ponašanja prema prirodi. Zato će u višenamjenskom prostoru škole te na prvom katu pored zbornice kao i pokraj knjižnice biti postavljene kartonske kutije u koje možete odlagati Tetra Pak ambalažu koju ste koristili u školi (ambalažu od jogurta, mlijeka, sokova isl.).

Nemojte donositi ambalažu od kuće jer ovo nije natjecanje u sakupljanju. Dakle, nije cilj tko će prikupiti više ambalaže nego je cilj stvaranje navika odvojenog prikupljanja ove vrste ambalaže.

Ali, projket „Eko paket“ ima i kreativni dio.

Crtanje, slikanje, izrada skulptura, izrada čestitki, košarica, isl. samo su neke od stvari koje možete izraditi od Tetra Pak ambalaže.  Nema ograničenja kad je u pitanju kreativnost u osmišljavanju likovnih djela i ukrasnih ili uporabljivih  predmeta.

Svi koji žele sudjelovati u ovom kreativnom eko zadatku (pojedini učenik, grupa ili cijeli razred) mogu se javiti u knjižnicu do radi detalja, a tamo ih čeka i simbolična nagrada.

Svi radovi biti će prezentirani izložbom u višenamjenskom prostoru. Kvaliteta i veličina izložbe ovisiti će o vama, maštovitim kreativcima kojih u našoj školi nikako ne nedostaje! I zato se javite u knjižnicu a usput ubacite upotrijebljenu Tetra Pak ambalažu u kutiju za Tetra Pak. Također posjetite facebook stranicu Eko paketa za još informacija.

« Srpanj 2017 »