Završna svečanost naših maturanata

Autor: Valentina Buden, 29. 6. 2017.

Danas je u Srednjoj školi Zlatar održana završna svečanost generacije maturanata 2016./2017. Nakon uvodnih riječi naše ravnateljice Zdenke Rogina gradonačelnica Grada Zlatara Jasenka Auguštan-Pentek našim učenicima uručila je priznanja Grada Zlatara, a koja nisu bila uručena na posebnoj priredbi održanoj 5. svibnja 2017. jer su uspjesi naših učenika ostvareni nakon tog datuma.

Učenicima naše škole koji su prvi put darovali krv uručene su zahvalnice Hrvatskog crvenog križa i Srednje škole Zlatar za iskazanu humanost, plemenitost i ljubav prema čovjeku. Zahvalnice je uručila ravnateljica Gradskog društva Crvenog križa Zlatar Vesna Pavleković i naša ravnateljica. Učenicima su uručene i pohvalnice Srednje škole Zlatar za doprinos radu i promociju škole.

Naši učenici pokazali su nam zašto su bili pozvani na Državnu smotru Lidrano izvedbom svoje predstave O ljubavi, prijateljstvu, kriminalu, sportu i politici. Nastupile su i naše zborašice pod vodstvom dirigentice, profesorice Josipe Hopek, a Barbara Milički izvela nam je pjesmu Sonje Brčić: Gda babica je štruklje pekla, kojom se i predstavila na Državnoj smotri Lidrano.

Našim maturantima ovom su prilikom uručene njihove svjedodžbe i nagrade za odličan uspjeh. Robertu Svibnu, koji je sva četiri razreda završio s prosjekom ocjena 5,0, uručena  je posebna nagrada Srednje škole Zlatar. Svim učenicima koji su predstavljali školu na državnim, međužupanijskim i drugim natjecanjima i smotrama te njihovim mentorima Škola je zahvalila posebnim znakom pažnje - knjigom odnosno ružom. Svečanost je završila zatvaranjem vremenske kapsule naših maturanata. U kapsulu su položena promišljanja maturanata o tome kako se vide u budućnosti te što se sve nadaju postići i fotografija razreda. Vremenska kapsula bit će otvorena na dan kada će se maturanti generacije 2016/2017. ponovno okupiti povodom obilježavanja desete obljetnice mature.

Više slika sa završne svečanosti možete pogledati u fotogaleriji.

Svim maturantima želimo uspjeh u njihovom daljnjem putovanju kroz život!

« Rujan 2017 »