TEHNIČARI ZA LOGISTIKU I ŠPEDICIJU NA TERENSKOJ NASTAVI

Autor: Vesna Pisačić, 8. 5. 2017.

Dana 05.05.2017. godine učenici 4. Lt razreda tehničara za logistiku i špediciju naše škole bili su na terenskoj nastavi.

Prvo su posjetili tvrtku „Lagermax-aed“ gdje su im prezentacijom predstavljene logističke usluge te mikro i makro distribucija. U skladištu su imali priliku pratiti tok robe i vidjeti skladišno poslovanje.

Nakon toga posjetili su najveću specijaliziranu tvrtku za autologistiku u Hrvatskoj, „Lagermax-autotransporti“, gdje su se upoznali s  autologistikom i s logističkim lancima te s prijevozom i skladištenjem osobnih automobila i gospodarskih vozila.
Uslijedio je posjet tvrtki „Petruzalek“, gdje su se na konkretnim primjerima upoznali s dokumentacijom od nabave do isporuke robe sa zemljama EU i s trećim zemljama, kao i sa distribucijom i skladištenjem robe.

Na kraju su posjetili tvrtku „Valoviti papir – Dunapack d.o.o.“ i na primjerima vidjeli logistiku poduzeća od nabave sirovine do pakiranja, skladištenja i otpreme gotovih proizvoda. Posebno motivirajuće za učenike je bilo što je jedan od  predavača bio bivši učenik SŠ Zlatar, Marko Habajec, koji je naglasio važnost i zahtjevnost logistike kao i primjenjivost stručnih sadržaja iz škole u poslu.

Voditelji učenika na terenskoj nastavi bili su profesori Stjepan Pisačić i Goran Šalika te stručna suradnica u nastavi Marina Varga.

Zahvaljujemo tvrtkama i  predavačima na prijemu te stručnom predavanju i vodstvu.

VIše slika sa terenska nastave možete pogledati u FOTOGALERIJI.

« Studeni 2017 »